خلاصه مشخصات فنی 

برج خنک کننده از ظرفیت ۳ الی ۱۵۰۰ تن.

بدنه فایبرگلاس تقویت شده با روکش مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش.

سیستم پاشش دورانی با راندمان بالا.

سطوح تر شونده از جنس PVC و یا PP.

موتور و فن کم صدا ومناسب شرایط آب و هوایی بیرون


توضیحات فنی برج خنک کندده ها :

الیاف : نوع الیاف پایه در ساخت قطعات فایبرگلاس از نوع حصیری یا مش ساخت کره می باشد و از الیاف سوزنی یا ارزیل یا مت جهت تقویت استحکام بدنه استفاده می شود

رزین : رزین پایه در ساخت قطعات فایبرگلاس از نوع رزین پلی استر غیر اشباع مدل ایزوفتالیک دارای گواهینامه مدیریت کیفیت ISO9001 از شرکت SGS می باشد و کد رزین مورد نظر 2200  می باشد .

لازم به ذکر است رزین ها بر پایه ایزوفتالیک زمان پخت بیشتری دارند و استحکام و وزن بالاتری نسبت به نوع ارتوفتالیک و فنالوئیک نیز دارد . پنل ها با دیواره ها به صورت یک تیکه با محافظ بدنه از جنس فایبرگلاس با هفت لایه رزین ایزوفتالیک و الیاف حصیری و سوزنی با ضخامت 8 میلیمتر می باشد و به خاطر مقاوت بدنه در برابر اشعه UV از مواد آنتی یووی استفاده می شود و همچنین یک لایه رزین اپوکسی براق نیز بر روی برج خنک کننده به منظور مقاوت بیشتر در برابر شرایط جوی و اشعه  UV استفاده می شود .

لازم به ذکر است که در یک طرف برج خنک کننده به منظور دسترسی هب سیستم داخلی برج خنک کننده پنل یا دیواره به صورت جداشونده می باشد . 

لوورها یا کرکره های ورودی هوا : از جنس FRP  مدل تیغه ای یا سینوسی با ضخامت 8 میایمتر – شامل 12 دریچه در چهار طرف برج خنک کننده می باشد که سرعت خطی هوای ورودی را در قسمت لوورها معادل 5 متر در ثانیه در طراحی درنظر می گیرند . 

فن : فن استک یا تنوره فن ساخته شده از الیاف فایبرگلاس  FRP  با ضخامت 8 میلیمتر و شامل مواد آنتی یووی مقاوم در برابر اشعه ماورای بنفش می باشد که قطر دهنه بالایی فن استک 235 سانتی متر می باشد . 

سیستم فن الکترو موتور : فن سیستم از نوع مکنده – از نوع محوی یا اکسیال – از جنس آۀومینیوم مقطع ایرودینامیکی ایرفول 6 پره مدل SUPER LOW NOISE  با عرض هر تیغه 25 سانتیمتر بوده که زاویه فن روی 16 درجه تنظیم می گردد . جنس پروانه ایرفول از نوع 6 پره قابل تنظیم ، ضد خوردگی ، دارای بالانس استاتیکی و دینامیکی می باشد که باعث حرکت آرام و عمر بیشتر یاتاقان می گردد . 

الکتروموتور : الکتروموتور از برند زیمنس ( تحت لیسانس آۀمان ) با کلاس حفاظتی IP55 با عایق حرارتی ، در کلاس ( Fتحمل دمای 120 درجه سانتی گراد ) مدل نصب VI یا عمود نصب – نوع فلنچ دار1450 دور بر دقیقه و به مدت 2 سال از طرف شرکت سازنده گارانتی می گردد .

سیستم انتقال قدرت به تسمه فولی یک به چهار می باشد .